marți, 23 iulie 2024
| Intrare
 Sectia de Neurochirurgie Minimizare

Secția de Neurochirurgie din cadrul SCJUBV, înființată în anul 1982, a cunoscut o dezvoltare continuă, iar în momentul de față în acest serviciu activează o echipă tânără și profesionistă implicată atât în tratamentul pacienților cu afecțiuni de urgență, cât și în tratamentul pacienților cronici.

Brașovul este cunoscut în țară ca cea mai importantă zonă turistică. Aceasta clasificare binemeritată aduce pe lângă beneficii și situații neprevazute reprezentate de urgențe traumatice. Calitatea turismului brașovean cuprinde la criterii și posibilitatea asistentei medicale de urgență. Una din misiunile SCJUBV este și acordarea serviciilor medicale în regim de urgență pentru pacienții politraumatizați.

Intervențiile chirurgicale pentru pacienții cu patologie cronică neurochirurgicală oferite de SCJUBV: patologia tumorală cerebrală, traumatologia cranio-cerebrală, hidrocefalia, traumatologia vertebro-medulară (rahisinteză), patologia infecțioasă a sistemului nervos central și patologia degenerativă a coloanei vertebrale.

Sala de operație recent reorganizată deține următoarele dotări:

  • Microscop operator
  • Craniotom
  • High speed Drill
  • Cadru Mayfield
  • Aparat de radiologie mobil           (C-arm)
  • 2 aparate de electrocoagulare
  • Instrumentar de microchirurgie
  • 3 truse de craniotomie
  • 2 truse pentru chirurgie spinală


  
 Declarații de avere /interese Minimizare

             Declarații de avere și interese

Comitet Director

Nr.    Numele și prenumele           Funcția
                    Secția                       Declarații       
1. C.J. Mailat Emil
Manager SCJUBv - - - 2023 2024
2. Dr. Orțan Florin
Director Medical - - - 2023  
3.

Ec. Dejanu Sorina-Iolanda

Ec. Barra Floare

Director Financiar-Contabil

-

2020

-

2021

-

2022

2023

2023

2024

-

4. As. Tiu Erica Denisa Director Îngrijiri - - - 2023

2024

5. As. Fercală Elena - - 2020 2021 2022     

 

Consiliul de Administratie

Nr.           Numele și prenumele      Funcția                             Secția                     

       Declarații                     

 1  Ciubotaru Mariana  membru  Consiliul de Administrație -  -  2022  2023  
 2  Marginean Marius  membru  Consiliul de Administrație -  -  2022  2023  
 3  Botoroga Adina  membru  Consiliul de Administrație 2020 2021  2022  2023  
 4  Vasioiu Mihaela  membru  Consiliul de Administrație 2020  2021  2022  2023  2024
 5  Suciu Dan  membru  Consiliul de Administrație -  2021  2022

 2023

 2023

 
 6  Rogozea Liliana  membru  Consiliul de Administrație 2020  2021  2022  2023 2024
 7  Otrocol Cristina  membru  Consiliul de Administrație - 2021  2022  2023  2024
 8  Pepene Dana  membru  Consiliul de Administrație - -    -  2023  
 9  Solzia Marcela  membru  Consiliul de Administrație - -    -  2023  2024
 10  Pascu Elena Andreea
 membru  Consiliul de Administrație - -    -  2023  2024

 

  Personal medical,tehnic și administrativ                                          

Nr.

Numele și prenumele

Funcția

Secția

Declarații    

 1

 Pop Alina

 șef farmacie

 Farmacia 101

2020 2021 2022 2023  2024

 2

 Sabau Valeria

 șef farmacie

 Farmacia 105 Tractorul

2020 2021 -    

 3

 Nedelcu Laurențiu

 șef sectie

 Interne I

2020 2021 - 2023  

4

 Falup Pecurariu Cristian         

 șef sectie

 Neurologie

2020 2021 2022 2023 2024

 5

 Coman Felicia

 șef sectie

 Gastroenterologie

2020 2021 2022 2023 2024

 6

 Botos Loredana

 Benea Alina

 șef sectie

 Hematologie

2020

-

2021

-

 -

-

 

2023

 

2024

7

 Constantin Mihnea

 Mișarcă Cătălin

 

 șef sectie

 Chirurgie I

2020

2020

2021

2021

 2022

2022

 

2023

 

2024

 8

 Cobelschi Călin Pavel

 Maier Adrian

 șef sectie

 Chirurgie II

2020

 

2021

 

2022

 

2023

2023

2024

 

 Hogea Mircea  șef sectie  Chirurgie III 2020 2021 -    

 10

 Grigorescu Ovidiu Dan

 șef sectie

 Chirurgie plastică

2020 2021 - 2023 2024

 11

 Paripas Ovidiu Sorin

 șef sectie

 Neurochirurgie

2020 2021 2022 2023 2024

 12

 Necula Radu-Dan

 șef sectie

 Ortopedie

2020 2021 2022 2023 2024
13  Galbineanu Simona  șef sectie  ATI 2020 2021 2022 2023 2024

14

Vecerdi Cristina

Boancă Flavius

 șef sectie

 UPU

2020

 

-

 

2022

 

 -

-

 

2024

 15

 Neculoiu Carmen

 șef laborator

 Laborator analize medicale

2020 2021  2022 2023 2024

 16

 Carstea Maria

 Manea Rosana-Mihaela

 șef laborator

 Radiologie Imagistică Medicală

2020

-

2021

-

-

-

-

2023

-

2024

 17

 Penciu Marius

 șef  serviciu

 Anatomie Patologică

2020 2021 2022 2023  
18  Nedeloiu Tiberiu  șef sectie  Interne II 2020 2021 2022 2023 2024

 19

 Scârneciu Ioan

 șef sectie

 Urologie

2020 2021 2022  2023 2024

 20

 Todoran-Genes Ionela

 Buzescu Mădălina

 șef sectie

 ORL

2020

 

2021

 

-

 2023

 

 

2024

 21

 Macaveiu Radu

 șef centru

 Nefrologie-Dializa

2020 2021 2022    

 22

 Gozman Bogdan Ioan

 șef sectie

 Oncologie

 2020 2021 2022    

  23 

 Comsa Gabriela

 șef sectie

 Recuperare, medicina fizica si balneologie Tractorul

- - -    

 24

 Bobescu Elena

 șef sectie

 Cardiologie I

2020 2021 2022 2023 2024
25  Bisoc Alina  șef sectie  Cardiologie II 2020 2021 2022 2023 2024

 26

 Andreescu Oana

Scarneciu Camelia

 șef sectie

 Interne III 

2020

-

2021

-

2022

-

-

2023

 

2024

 27

 Rosculet Mircea

 șef sectie

 Recuperare, medicina fizică si balneologie Astra 

2020 2021 - 2023  

 28

 Radus Ioana

 șef sectie

 Reumatologie 2020 2021 2022  2023 2024
29  Albota Adrian  șef sectie  Diabet-Nutriție 2020 2021 -    

 30

 Barabas Barna

 Jardan Octavian

 șef serviciu

 Medicina Legală

2020

-

-

-

-

-

-

-

 

2024

31  Godri Dora  șef serviciu  SPIAAM 2020 2021  2022 2023 2024

 32

 Niță Mihaela

 șef serviciu

 RUNOS

2020 2021 2022 2023 2024

33

 Blănaru Maria

 șef serviciu

 Contabilitate

2020 - 2022 2023 2024

 34

Sommerauer Mihaela

Mailat Emil

 șef  serviciu

 Management Calitate

- - -


2023

2024

 

35

Isopescu Liliana

 șef serviciu

 Tehnic

2020 2021 2022 2023 2024
36

Bălășescu Sorin

Conduruță Ovidiu

 șef serviciu

Administrativ - - - 2023

 

2024

 36

 Stoica Ovidiu Mihnea

 șef serviciu

 Achiziții Publice

2020 2021 2022  2023  2024
37  Pârlea Dan-Ioan
 șef birou  Birou Informatică - - 2022  2023  
38  Groza Ioan  șef birou  Birou Tehnic 2020 2021  -    
39  Szigeti Ada  șef atelier  Serviciul Tehnic 2020 2021 2022 2023 2024
40  Anton Mihai Valentin
 șef farmacie  Farmacia 104 2020 2021 -    
41  Muraretu Raluca
 șef farmacie  Farmacia 103 2020 2021 -  2023 2024
42    
           
43